פתרונות אקוסטיקה במשרדים וב-Open Space

היתרון העיקרי של אופן ספייס הוא שיתוף הפעולה והאינטראקציה בין העובדים, אך זו גם החולשה שלו. מחקרים מראים שהפרודוקטיביות של העובדים נפגעת כתוצאה מרעש והסחי דעת. מעצבי הפנים זיהו את הפוטנציאל הטמון "באופן ספייס" המאפשר עיצוב מיוחד ומקורי בהתאם לאופי והצרכים של החברה והעובדים בה, אך חשוב להתייחס לא רק לפן העיצובי אלא גם לאקוסטיקה שתמנע רעשים מיותרים ותייצר אווירת עבודה טובה שמגדילה תפוקה.
לעבוד באופן ספייס לא חייב להיות כאב ראש, אם מתכננים נכון את המשרדים יש מגוון פתרונות אקוסטיים להפחתת רעש במשרדים שבהם חלל העבודה הוא אזור משותף. אם אתם מתכננים משרד או שיש לכם אחד קיים שחייב שיפוץ כדאי שתכירו את הפתרונות.
לנו, חברת 'סהר פרויקטים', המתמחה כבר 12 שנים בביצוע עבודות גמר, שיפוץ ועיצוב במגזר העסקי והפרטי, יש מגוון פתרונות וטיפים לשיפור האקוסטיקה במשרדים בכלל ובאופן ספייס בפרט.
בעבר חלוקת המשרדים נעשתה באמצעות קירות גבס ודלתות אטומות אך כיום חלוקת המשרד נעשית באמצעות מחיצות אקוסטיות. מחיצה אקוסטית יוצרת בידוד מושלם של הרעש ומאפשרת סביבה שקטה לעבודה. המחיצות מאפשרות שינויים בחלוקת החלל בצורה חכמה, אלגנטית ואסתטית, עם שמירה על קשר עין בין העובדים.
במשרדים בכלל ובמשרדים בעלי תקרה גבוהה בפרט, תקרה אקוסטית היא פתרון יעיל. תקרה אקוסטית היא תקרה מונמכת ויש לה חלק גדול לא רק באקוסטיקה אלא גם בעיצוב המשרד, היא מסתירה את כל המערכות והצנרת שעוברות מעליה ותורמת לנראות האסתטית של המשרד.
ניתן למצוא תקרות אקוסטיות בשלל צורות וצבעים ואפילו מחומרים ממוחזרים. מעצבי פנים רבים אוהבים לשלב תקרה חשופה לצד תקרה אקוסטית בחדרי ישיבות ובמשרדים בהם דרושה אקוסטיקה גבוהה.
אפשרות נוספת לבידוד רעשים, היא שימוש בשטיחים אקוסטיים שמגיעים במגוון דוגמאות, צבעים וצורות. בחללי עבודה משותפים לעיתים יש מספר מחלקות וניתן ליצור הפרדה עיצובית התורמת לחלוקה ביניהן. יתרון נוסף של אריחי שטיח אקוסטיים זה בידוד תרמי שהם מאפשרים, הם מסייעים בשמירת הטמפ' בחלל ומפחיתים משמעותית שימוש במיזוג. כמו כן, גם הם מיוצרים מחומרים ירוקים.
אם אתם מחפשים פתרונות נוספים שמאפשרים גם בידוד רעשים וגם עיצוב תוכלו לבחור בתמונות אקוסטיות – הדפסת ציורים על חומרי בליעה אקוסטיים. על ידי תמונות אקוסטיות ניתן לטפל בהד בחדר (בד"כ מתאים לחדרי ישיבות) מכיוון שהתמונות מחזירות קול מהקירות.
הדרך הקלאסית ביותר לבידוד רעש היא שימוש בחומרי בידוד אקוסטיים, פתרון זה מתאים לכל המשרדים וחשוב כמעטפת במשרד עצמו,. יש מגוון סוגים לבידוד אקוסטי ששמים בקירות, חלקם גם מתאימים לקירות גבס כך שניתן להשתמש בהם כשמשפצים ולא רק כשמקימים משרדים מאפס.
צמר סלעים – יעיל גם לבידוד תרמי וגם לבידוד אקוסטי, מגיע ברמות דחיסה שונות ומשמש לקירות גבס.
צמר זכוכית – חומר המתאים לבידוד אקוסטי ותרמי, משמש למחיצות גבס.
יריעות אלומיניום – משמש בעיקר לבידוד תרמי אך גם בעל תכונות אקוסטיות.
טיח אקוסטי – ציפוי חד שכבתי שנועד לשפר את האקוסטיקה בחלל. הטיח האקוסטי נותן גם מענה לבידוד תרמי, זהו חומר שניתן להתיזו על כל תשתית העשויה מבלוקים ובטון.

אז אם החלטתם שאתם הולכים על אופן ספייס וחשוב לכם לשמור אקוסטיקה טובה, יש לנו טיפ חשוב בשבילכם: היוועצו עם אנשי מקצוע בעת תכנון משרדים חדשים או שיפוץ של משרדים ישנים, יש מגוון פתרונות וחלקם אף משלימים אחד את השני. תכנון נכון מוביל לסביבת עבודה נכונה, נעימה ובעיקר אפקטיבית.